Translator

Легендите на Реал Мадрид (2013-2015) Сите права се задржани. Powered by Blogger.
RSS

YouTube Channel

Најновата транфер вест која одекна ширум светот е дека екипата на Барселона откако не успеа да го ангажира Фелипе Кутињо од Ливерпул ќе појде по еден од играчите на Реал Мадрид.

Наводно Барселона планира да ја активира откупната клаузула за Асенсио која изнесува 80 милиони евра и да го доведе младиот талентиран Шпанец во своите редови.

Марко Асенсио веќе ја има освоено ЛаЛига со Реал Мадрид, како и Лигата на Шампионите , Европскиот Супер Куп и Светското Клубско Првенство. Асенсио е очигледно иднината на Реал Мадрид и Флорентино Перез и Зинедин Зидан нема да дозволат играчот да си замине од Кралскиот Клуб. Една вест чисто колку да не им е досадно на трансфер шпекулаторите.  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Popular Posts

Flag Counter