Translator

Легендите на Реал Мадрид (2013-2015) Сите права се задржани. Powered by Blogger.
RSS

YouTube Channel


Едно од овие момчиња на сликата си го оствари својот сон и е дел од првиот на Реал Мадрид.
Уште од мал мечтаел еден ден да го облече белиот дрес и да остави свој печат во историјата на Реал Мадрид, исто како и неговиот идол Раул Гонзалез.

Неговиот прв гол во дресот на Реал Мадрид можете да го погледнете на 12:27 од видеото:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Popular Posts

Flag Counter